GRY DLA DZIEWCZYN

Jakie gry lubią dziewczyny?

Wśród wszystkich graczy, najtrudniejszą do rozgryzienia grupą dla twórców gier, jest grupa dziewczyn. Są one na pewno o wiele bardziej wybredne niż chłopcy, ponieważ to dziewczyny rzadziej spotyka się przed komputerem, konsolą czy z tabletem w ręku grające w jakąś grę. Dlatego też powstał niemal osobny gatunek gier – gry dla dziewczyn.

Najczęściej sięgają one tematów które najbardziej interesują żeńską część społeczeństwa. Gry o modzie, makijażu oraz kuchni to typowe już tytuły spotykane w tej kategorii. Większość dziewcząt , zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych chętniej sięgną po takie tytuły, niż po gry przesiąknięte krwią i akcją. Bardzo często dziewczyny sięgają też po wszelkiego rodzaju symulatory, na przykład symulatory życia. Słysząc o takiej tematyce, gry dla dziewczynek wydają się bardzo nudne i monotonne. Wcale jednak tak nie jest, bo potrafią one wciągnąć w grę czasem na długie godziny. Dodatkowo są one o wiele bardziej edukacyjne niż gry typowe dla chłopców, można z nich nauczyć się wiele o rzeczach które potrafią się przydać każdej kobiecie.

księżniczka z gry

Pomimo tego że rynek gier przepełniony jest grami zręcznościowymi, akcji czy strategiami, gry przeznaczone dla dziewczyn zajmują silną pozycje. Mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie wszystkie dziewczyny są takie same, niektóre stronią wręcz od gier dla dziewcząt, ale grono odbiorców nadal jest silne. Dzięki temu tworzą się coraz to kolejne gry tego typu, oraz całe serie gier a twórcy nie mogą narzekać na wpływy pieniężne ze sprzedaży. W zapomnienie odeszły już czasy gdy gry komputerowe były domeną wyłącznie chłopców i to właśnie głównie z myślą o nich producenci tworzyli nowe tytuły. Obecnie dziewczyny równie chętnie co chłopcy korzystają z najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych, co nie może być niezauważone przez profesjonalnych twórców gier.

Pozostałe artykuły: