GRY DLA DZIEWCZYN

Gry dla dzieci

Rozmaitość gier dla dzieci jest ogromna, w związku z czym podzielone zostały one na poszczególne kategorie. Właściwie zawiera się w nich przekrój wszystkich gatunków, z wyłączeniem tych nieodpowiednich dla dzieci. Gry kolorowanki to bardzo ciekawe gry dla dziewczyn, gdzie mogą one dowolnie i praktycznie bez żadnych ograniczeń nadawać barwy i kolory swoim ulubionym obrazkom czy bohaterom z bajek i filmów. Gry dla dzieci mogą także zawierać w sobie takie kategorie jak gry przygodowe. Mają one za zadanie zaciekawić gracza przy pomocy rozbudowanej historii, w której przebieg bezpośrednio może ingerować dziecko. Jest to bardzo przyjemna forma zabawy, a jednocześnie pozwala rozwijać umiejętność kojarzenia faktów oraz spostrzegawczość.

wesołe dzieci

Innym rodzajem gier są tak zwane gry platformowe lub gry zręcznościowe. Zasada obowiązująca w takich grach jest zazwyczaj praktycznie taka sama we wszystkich przypadkach, ponieważ gry te cechują się, jak sama nazwa wskazuje, poruszaniem się bohaterem po platformach. Gracz widzi postać z boku, a porusza się ona od lewej do prawej strony ekranu, tym samym pokonując przeróżne przeszkody. Często też do pokonania wyznaczonej trasy potrzebna jest niesamowita szybkość i zręczność gracza.

Przyjmuje się zasadniczo, że gry dla najmłodszych dzieci właściwie nie powinny prezentować przemocy, dlatego pokonywanie wrogów odbywa się zazwyczaj bez użycia broni. Często wystarczy po prostu nad nim przeskoczyć, czy wskoczyć na niego. Gry takie mają przede wszystkim rozwijać.

Pozostałe artykuły: