GRY DLA DZIEWCZYN

Dziewczyno, koniec nudy!

Różnorodne gry polegające na przebieraniu wybranej postaci, puzzle, czy zręcznościówki charakteryzujące się szeroką paletą barw – to właśnie tego typu gry przychodzą nam do głowy, kiedy pomyślimy o grach dla dziewczyn. W przeciwieństwie do chłopców, którzy obracają się raczej w kręgach zdecydowanie bardziej szeroko pojętych „męskich” gatunków, do których zaliczyć możemy z pewnością różnego rodzaju wyścigi, strzelanki, a także „męskie” zręcznościówki oraz przygodówki.

Gry dla dziewczyn dostępne na stronach internetowych najczęściej podzielone są na różne podkategorie, w zależności od tego, na czym dana gra polega, tematyki, oraz kategorii wiekowej graczy, do której są one kierowane. Jako że niektóre ze stron internetowych udostępniają ogromne, idące nawet w tysiące ilości takich gier, taki podział jest bardzo korzystny, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest odnaleźć konkretnie to, co nas w danej chwili interesuje. Gry dla dziewczyn są dziś bardzo popularne, ponieważ jest ich w Internecie mnóstwo, a co więcej, są one dostępne zupełnie za darmo! Najpopularniejsze spośród gier dla dziewczynek, to tak zwane ubieranki, polegające na przebieraniu danej postaci, czyli tzw. manekina w różnorodne, wybrane przez nas ciuchy, tworzenie makijażu na twarzy manekina itd., mówiąc krótko – wcielanie się w rolę stylistki. Inne popularne gry pozwalają wcielić się w życie naszej ulubionej gwiazdy z pierwszych stron gazet, spełnić się w roli opiekunki do dzieci, bądź właściciela zwierzaka, czy zająć się kuchnią i ugotować pyszną potrawę dla całej rodziny.

jasnowłosa dziewczynka

Popularne i efektowne gry dla dziewczynek mają bardzo pozytywny wpływ na dorastające dziewczęta, ponieważ pomagają kształtować w nich instynkty i zachowania zgodne z kobiecą naturą, a także są pomocne rodzicom, którzy twierdzą, że ich dziecko jest zbyt młode, by np. robić sobie makijaż, bądź chodzić w szpilkach, ponieważ w ten sposób może to robić w świecie wirtualnym, a więc w myśl przysłowia – wilk syty i owca cała. Dostęp do nich jest natomiast bardzo łatwy, bo nie wymaga żadnych opłat, a połączenie z Internetem raczej nie jest w dzisiejszych czasach problemem.